Loading...

ضدیخ

 

آشنایی با ضدیخ:

 

 

ضدیخ سیالی است که از ترکیب یک سیال پایه به نام مونو اتیلن گلایکول و مواد افزودنی برای جلوگیری از خورندگی و زنگ زدگی تشکیل شده است .

 

ضدیخ ها از نظر کیفی به دو دسته تقسیم می شوند :  ضدیخ با پایه معدنی و ضدیخ با پایه آلی .

 

در واقع وظیفه اصلی ضدیخ در موتور جلوگیری از خورندگی در موتور است و اولویت بعدی جلوگیری از یخ زدگی یا جوش آوردن موتور در فصول سرد و گرم و سال می باشد .

 

از آنجاییکه عموم مردم آگاهی کافی نسیت به مطلب بالا را ندارند همانند گذشته های دور ضدیخ را فقط در فصل سرد سال مورد استفاده قرار می دهند .

 

در گذشته بیشتر از آب خالص برای انتقال حرارت داخلی موتور به رادیاتور استفاده می‌شد استفاده از آب خالص مشکلاتی را در بر داشت باعث رسوب مواد بر روی محل های خورده شده در رادیاتور خودرو می شود و از نمایان شدن این نقاط جلوگیری می کند و محدودیت فاصله بین نقطه انجماد آب (صفر درجه سانتیگراد) تا نقطه جوش آن (یکصد درجه سانتیگراد) باعث می‌شود که آب به عنوان مایع خنک کننده کاربرد خود را در دماهای بسیار کم یا بسیار زیاد از دست بدهد از طرفی قطعات آلمینیوم بدنه موتور در شرایط کارکرد موتور ، به اندازه‌ای گرم می‌شود که مشکل خوردگی به وجود می‌آید . هدف استفاده از سیستم خنک کننده در خودروها ، خارج ساختن حرارت اضافی ایجاد شده در اثر فعالیت موتور است تا دمای بدنه فلزی موتور در محدوده مطلوبی کنترل شود .

 

یکی از دلایل کاهش طول عمر قطعات خودرو و خرابی موتور خودرو افزایش بیش از حد دمای موتور است.

 

سیالات خنک کننده ، معمولاً نه تنها از قطعات فلزی در برابر خوردگی محافظت می‌کنند بلکه نقطه جوش آب را بالا برده و نقطه انجماد آن را نیز کاهش می‌دهند . همچنین این سیالات معمولاً ظرفیت انتقال حرارت آب را بالا می برند و در آب محلول بوده و غیر قابل اشتعال هستند .

 

برای برقراری تعادل حرارتی و حفاظت در برابر خوردگی در تمامی خودروها استفاده از ضدیخ امر بسیار حیاتی و مهم است.

  • سیستم کلاچ 0
    سیستم کلاچ

    کلاچ وسیله ای است که به کمک آن راننده هر زمان که بخواهد می تواند اتصال موتور را از جعبه دنده جدا نماید .

آمار
  • تعداد کالا: 159
  • بازدید امروز: 40
  • بازدید دیروز: 383
  • بازدید کل: 821408